Persian lang Arabic lang

مشکلات بالقوه آزمایش ژنتیک برای تشخیص سرطان سینه چیست؟

مشکلات بالقوه آزمایش ژنتیک چیست؟

وقتی شخصی که تشخیص سرطان پستان و سابقه خانوادگی این بیماری را آزمایش ژنتیک کرده و مشخص شود که یک ژن تغییر یافته BRCA1 یا BRCA2 دارد ، گفته می شود که خانواده دارای “جهش شناخته شده” است. اگر ارتباطی بین پیشرفت سرطان پستان و یک ژن سرطان پستان برقرار شود ، از کلیه اعضای خانواده که مایل به شرکت در آزمایش ژنتیکی هستند ، خواسته می شود نمونه خون بگیرند. برای بسیاری از افراد ، دانستن نتایج آزمایش آنها مهم است زیرا این اطلاعات ممکن است به راهنمایی تصمیمات مراقبت های بهداشتی آینده برای خود و خانواده هایشان کمک کند.

آزمایش ژنتیک ۱۰۰٪ دقیق نیست. اگر آزمایش منفی باشد ، فرد هنوز هم احتمال ابتلا به سرطان پستان را دارد. اگر آزمایش مثبت باشد ، هنوز ۱۵ تا ۲۰ درصد احتمال ابتلا به سرطان سینه وجود ندارد.

نتایج آزمایش های ژنتیکی برای چند هفته در دسترس نخواهد بود. مدت زمان لازم برای بدست آوردن نتیجه بستگی به تست های انجام شده و تحت چه شرایطی دارد.

آزمایش ژنتیک امروزه در جامعه بسیار بحث برانگیز است. برای محافظت از افرادی که ممکن است خطر ژنتیکی مستند در ایجاد سرطان در اثر اشتغال و یا مشکلات بیمه ای داشته باشند ، قانونی وضع شده است. بهترین مسیر عملی که شخص می تواند انجام دهد ، درگیر شدن با یک ثبت ژنتیکی تأسیس شده است که می تواند به افراد با خطر ژنتیکی در سرطان مشاوره دهد.

بیشتر بخوانید : 

چطور تست ژنتیک سرطان پستان را تفسیر کنم؟

بهترین متخصص شیمی درمانی اصفهان چگونه می توانم نتایج آزمایش ژنتیک سرطان پستان را تفسیر کنم؟

مزایای آزمایش ژنتیک چیست؟

برای برخی از خانمها ، مزایای آزمایش ژنتیک شامل توانایی تصمیم گیری آگاهانه پزشکی و شیوه زندگی در ضمن کاهش اضطراب عدم آگاهی از پیشینه ژنتیکی آنها است. فایده دیگر توانایی تصمیم گیری پیشگیرانه در مورد پیشگیری با داروها و جراحی های پیشگیرانه است. علاوه بر این ، بسیاری از خانمها قادر به شرکت در تحقیقات پزشکی هستند که ممکن است در طولانی مدت خطر مرگ و میر ناشی از سرطان سینه را کاهش دهد.


علائم سرطان سینه از زبان دکتر پوریا عادلی

پیشنهاد مطالعه
مردان؛ قربانیان اصلی سرطان سر و گردن
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز رادیوتراپی آیت اله یثربی

انتخاب زبان سایت


مشاوره آنلاین

آمار بازدید سایت

  • 40
  • 16
  • 1,262
  • 8,726
  • 2,803
  • مرداد ۲۲, ۱۳۹۹
error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ