Persian lang Arabic lang

درمان انواع تومور مغزی

انواع تومورهای مغزی

در بزرگسالان ، شایع ترین انواع تومور مغزی عبارتند از:

  • آستروسیتوم اینها معمولاً در بزرگترین قسمت مغز یعنی مغز ایجاد می شود. آنها می توانند در هر درجه باشند. آنها اغلب باعث ایجاد تشنج یا تغییر در رفتار می شوند.
  • مننژیوما اینها شایع ترین تومورهای اولیه مغز در بزرگسالان است. آنها به احتمال زیاد در دهه ۷۰ یا ۸۰ شما رخ می دهند. آنها در meninges ، آستر مغز بوجود می آیند. آنها می توانند درجه ۱ ، ۲ یا ۳ باشند. غالباً خوش خیم هستند و به آرامی رشد می کنند.
  • الیگودندروگلوما. اینها در سلولهایی ایجاد می شوند که پوششی را ایجاد می کنند که از اعصاب محافظت می کند. آنها معمولاً درجه ۱ ، ۲ یا ۳ هستند. آنها معمولاً به آهستگی رشد می کنند و به بافت اطراف گسترش نمی یابند.

نحوه درمان تومور مغزی

درمان شما به نوع و درجه سرطان بستگی دارد ، اندازه آن ، سن و سن شما بستگی دارد. جراحی معمولاً اولین روش درمانی است. برای تومورهای درجه یک ممکن است کافی باشد. این امکان وجود دارد که همه سرطان از بین بروند. اما حتی اگر اینگونه نباشد ، جراحی می تواند اندازه و علائم را کاهش دهد.

رادیوتراپی اصفهان پرتودرمانی سرطان مغز

پرتودرمانی بعد از عمل برای از بین بردن سلولهای توموری که در منطقه باقی می مانند استفاده می شود. اگر جراحی گزینه ای نیست ، ممکن است فقط پرتودرمانی داشته باشید.
شیمی درمانی گاهی اوقات برای از بین بردن سلول های سرطانی مغز استفاده می شود. این جراحی از طریق دهان ، IV یا کمتر اتفاق می افتد در ویفرهایی که جراح در مغز قرار می دهد.

بهترین متخصص شیمی درمانی اصفهان شیمی درمانی سرطان مغز

از روش درمانی هدفمند می توان برای معالجه انواع خاصی از تومورهای مغزی استفاده کرد. این داروها به قسمتهای خاصی از سلولهای سرطانی حمله می کنند و به جلوگیری از رشد و گسترش تومور کمک می کنند.
پزشک ممکن است روشهای ترکیبی را نیز توصیه کند. اگر مبتلا به سرطان هستید ، مهم است که از برنامه درمانی خود پیروی کنید ، با پزشک خود کار کنید و به ملاقاتهای مرتباً برنامه ریزی شده خود بروید.


بیشتر مطالعه کنید : 

آشنایی با انواع تکنیک های پرتودرمانی

شیمی درمانی دقیقا چه کار می کند؟

تفاوت رادیوتراپی و شیمی درمانی برای درمان سرطان ها


بهترین متخصص شیمی درمانی اصفهان


رادیوتراپی اصفهان


 

پیشنهاد مطالعه
راهکار ‌های مراقبت از پوست و مو در دوره شیمی‌درمانی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز رادیوتراپی آیت اله یثربی

انتخاب زبان سایت


مشاوره آنلاین

آمار بازدید سایت

  • 40
  • 16
  • 1,262
  • 8,726
  • 2,803
  • مرداد ۲۲, ۱۳۹۹
error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ