Persian lang Arabic lang

درمان سرطان پوست در اصفهان

درمان سرطان پوست با عمل جراحی موس در اصفهان

عضو هییت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان گفت : این  روش از سالها قبل در اصفهان  اقدام به درمان سرطان پوست با استفاده از روش جراحی موس کرده است.
اصیلیان در گفتگو با خبرنگار از سین تا سین اظهار داشت: با استفاده  از روش جراحی موس تا ۹۷ در صد سرطان پوست قابل درمان است. وی اعلام کرد: سرطان های پوستی در کشور ما بسیار شایع هستند و عمدتاً افرادی که بدون محافظ مدت های مدیدی مقابل آفتاب قرار می گیرند مثل کارگران، کشاورزان و ماهیگیران هستند بیشتر در معرض سرطان پوست هستند.
عضو هییت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان گفت:  بیشترین سرطانهای پوست در مناطق با ارتفاعات زیاد دیده می شود مثل چهارمحال بختیاری ها، سمیرم و در خوانسار دیده میشود .
وی به سه نوع از سرطان پوست اشاره کرد که خود را به شکل زخم های مزمن با درجات مختلف نشان می دهد، افزود :  با توجه به اینکه  سرطان‌ها ی پوستی درد ندارد و در حالت پیشرفته علامت دار می شوند و خود را نشان می دهند .
دکتر اصیلیان با اظهار اینکه  استفاده مداوم از کرم های ضدآفتاب،  داشتن عینک آفتابی و کلاه های دور دار از مهمترین وسایل پیشگیری از سرطانهای پوستی است ،عنوان کرد :  میزان سرطان های پوست در ایران بیشتر از آمریکا است  چون ایرانی ها از پوست خود محافظت نمی کنند.
وی بکی دیگر از علت های افزایش سرطان پوست را به ۵۰ تا ۶۰ سال گذشته عنوان کرد و گفت:  افرادی که در این سالها به علت کچلی توسط برق درمان می‌شدند و امروزه با سرطان پوست مواجه شدند.
پوست انسان بزرگترین عضو بدن بدن است با سطح ۲ متر مربع که کار حفاظت محیط داخلی  را انجام می دهد. وی با اشاره به اینکه  پوست سالم مانع ورود میکروب ها،  قارچ ها و مواد شیمیایی به بدن میشود ، ادامه داد: بسیاری از دانشمندان معتقدند که پوست آینه ای  از جسم،  روح و ظاهر انسان ها است که هم عوامل جسمی هم عوامل روحی و حمایتی خود را در پوست  نشان میدهند.
عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان. با اشاره به اینکه امروزه با متدهای مختلف درمانی  و لیزرهای به روز مواجهیم ،تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد یک انقلاب بزرگ در حوزه تشخیص و درمان بیماری های پوستی  و زیبایی پوست هستیم.
دکتر اصیلیان با اشاره به اینکه پوست ساختمان پیچیده ای دارد ادامه داد: متاسفانه بعضا شاهد مداخله گران غیر پزشک و انجام عمل های زیبایی و درمانی توسط آنها هستیم که باعث سلب اعتماد بیماران. مراجعه کنندگان میشوند و گاها با عوارض سنگینی زمانی به پزشکان متخصص مراجعه می کنند که دیگر راهی برای درمان انها نیست.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد مراجعه کنندگان به کلینیک پوست برای درمان و ۵۰ درصد برای انجام عمل های زیبایی مراجعه میکنند، گفت: بالغ بر ۹۵ درصد افرادی که برای درمان ک زیبایی مراجعه میکنند واقعا نیاز به دریافت خدمات درماتی و زیبایی دارند و ۵ درصد با توهم و خیال اینکه زیبا نیستند مراجعه میکنند که اغلب چون همیشه ناراضی هستند کیس های خوبی برای دریافت خدمات درمانی و زیبایی نیستند.

متخصص پوست و مو و زیبایی در اصفهان بیان داشت: بالغ بر ۲۵۰۰ نوع بیماری پوستی داریم که به صورت انواع قارچ ها و لک و پیس و زگیل و ویروس ها و سوختگی ها و اسکارهای پوست و تیرگی پوست یا جراحات و زخم های ناشی از تصادفات خود را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه پوست چون در معرض دید است کیفیت و زیبایی ان بسیار روی زندگی افراد نقش دارد، اعلام کرد: لیرز نه باعث بروز سرطان میشود و نه عوارضی مثل زخم ایجاد میکند در صورتی که از دستگاه های لیزر  استاندار و مجوز دار از fda امریکا استفاده بکنیم.
وی با اظهار اینکه چون پوست ایرانی ها به نسبت امریکایی ها و اروپایی ها سبزه تر است بنابراین انجام لیرز تاثیر بیشتری روی رنگ پوست انها بر جای میگذارد، ادامه داد : با استفاده از لیزر اقدام به برداشتن موهای زائد،  جوان سازی پوست، از بین بردن لک های پوستی، ناصافی های بدن مثل چربی های اضافه و سفت کردن پوست می کنیم.
وی با اشاره به اینکه لیزر پیاز مو را  می سوزاند و هیچ ارتباطی  با پوست بدن ندارد، ادامه داد:   در شرایط کرونا تمام دستگاه های لیزر ضدعفونی شده و از فردی به فرد دیگر مشکلی پیش نمی آید و با رعایت تمامی پروتکل بهداشت این کار صورت می‌گیرد .
دکتر اصیلیان با اشاره به اینکه بیماریهای پوستی نسبت به نوع بیماری در سنین مختلف و جنسیت های مختلف شایع است، بیان داشت: با توجه به اینکه مردها از پوست خود محافظت نمیکنند و کسر شان می دانند و بخاطر غرور کاذبی که دارند از ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند و بیشتر در معرض بیماری های پوستی قرار دارد .
در حال حاضر به اندازه کافی متخصص پوست در اصفهان هست که خوشبختانه کمبودی در این حیطه نداریم و آن دسته از مردم به خاطر ناآگاهی  و نادانی به افراد غیر پزشک مراجعه می‌کنند   قطعا هر ارزانی بی حکمت نیست و مردم نباید فریب تبلیعات سو افراد غیر پزشک  را بخورند.
وی گفت:  بالا بردن کیفیت و درمان بیماریهای پوستی نقش بسزایی در اعتماد به نفس افراد داده و قطعاً کیفیت زندگی را ارتقا می‌دهد.

۱۵ نشانه از سرطان در زنان

پیشنهاد مطالعه
درمان سرطان با شیمی درمانی می تواند باعث لخته شدن خون شود .
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز رادیوتراپی آیت اله یثربی

انتخاب زبان سایت


مشاوره آنلاین

آمار بازدید سایت

  • 28
  • 3
  • 2,234
  • 13,899
  • 4,340
  • مهر ۲۷, ۱۳۹۹
error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ