Persian lang Arabic lang

درمان تومور مغزی با راهکار جراحی

درمان سرطان مغز

درمان تومور مغزی بسته به عوامل مختلفی متفاوت است: سن فرد ، سلامت عمومی و اندازه ، محل و نوع تومور. شما و عزیزانتان در مورد سرطان مغز ، درمان ، عوارض جانبی و چشم انداز طولانی مدت سوالات زیادی خواهید داشت. تیم خدمات درمانی شما بهترین منبع این اطلاعات است. از پرسیدن دریغ نکنید.

مروری بر درمان سرطان مغز

درمان تومور مغزی معمولاً پیچیده است. بیشتر برنامه های درمانی شامل چندین پزشک مشاوره است. تیم پزشکان شامل جراحان مغز و اعصاب (متخصصان مغز و سیستم عصبی) ، انکولوژیست ها ، انکولوژیست های پرتونگاری (پزشکانی که پرتودرمانی را انجام می دهند) و البته ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اولیه شما هستند.

تیم شما ممکن است شامل یک متخصص تغذیه ، مددکار اجتماعی ، یک فیزیوتراپی و احتمالاً متخصصان دیگری مانند متخصص مغز و اعصاب نیز باشد. پروتکل های درمانی با توجه به محل تومور ، اندازه و نوع آن ، سن شما و هرگونه مشکل پزشکی دیگری که ممکن است داشته باشید ، بسیار متفاوت است. پرکاربردترین روشهای درمانی جراحی ، پرتودرمانی و شیمی درمانی است. در بیشتر موارد ، بیش از یکی از این موارد استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : 

انکولوژی چیست ؟ از زبان دکتر پوریا عادلی متخصص پرتودرمانی انکولوژی

بهترین متخصص شیمی درمانی اصفهان


جراحی سرطان مغز

بسیاری از افراد مبتلا به تومور مغزی تحت عمل جراحی قرار می گیرند. هدف از عمل جراحی این است که تأیید کنیم که ناهنجاری هایی که در هنگام آزمایش مشاهده می شود در واقع تومور و از بین بردن تومور است. اگر تومور قابل برداشتن نباشد ، جراح نمونه ای از تومور را برای شناسایی نوع آن انجام می دهد.
در بعضی موارد ، بیشتر در تومورهای خوش خیم ، با برداشتن جراحی تومور علائم کاملاً قابل درمان است. جراح مغز و اعصاب تلاش خواهد کرد که در صورت امکان تمام تومورها را از بین ببرد. شما ممکن است قبل از عمل چندین درمان و روش انجام شود. مثلا:

  • برای تسکین تورم ممکن است به شما یک داروی استروئیدی مانند دگزامتازون (دکادرون) داده شود.
  • برای تسکین یا جلوگیری از بروز تشنج ممکن است شما با یک داروی ضد تشنج درمان شود.
  • در صورت جمع شدن مایع مغزی نخاعی در اطراف مغز ، ممکن است یک لوله نازک و پلاستیکی به نام shunt قرار داده شود تا سیال تخلیه شود. یک انتهای شنت در حفره ای قرار می گیرد که مایع جمع می شود. انتهای دیگر زیر پوست شما به قسمت دیگری از بدن وصل شده است. این مایع از مغز به محلی که از آن مایعات به راحتی از بین برود ، تخلیه می شود.

در بخش های بعدی به طور جداگانه و مفصل پیرامون درمان سرطان مغز به وسیله شیمی درمانی و پرتو درمانی میپردازیم .

پیگیری

پس از تشخیص تومور مغزی ، باید خیلی مراقب باشید تا همه قرارها را با مشاوران و ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اصلی خود نگه دارید. افراد مبتلا به سرطان مغز اغلب در معرض خطر بیشتر برای مشکلات پزشکی اضافی و ، به طور بالقوه ، عود مجدد سرطان یا بدتر شدن علائم آنها هستند.

 

پیشنهاد مطالعه
راه هایی برای مقابله با سرطان کلیه از زبان دکتر پوریا عادلی

سرطان مغز – چه زمانی نیاز به پزشک داریم ؟


رادیوتراپی اصفهان


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز رادیوتراپی آیت اله یثربی

انتخاب زبان سایت


مشاوره آنلاین

آمار بازدید سایت

  • 43
  • 17
  • 1,265
  • 8,729
  • 2,804
  • مرداد ۲۲, ۱۳۹۹
error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ