Persian lang Arabic lang

خانه نشینی در زمان درمان سرطان

سرطان ظاهر شما را تغییر داده است !

اجازه ندهید واکنش های مردم شما را در داخل خانه نگه دارد همانطور که هرکسی که سرطان را پشت سر می گذارد ، می داند تغییرات جسمی قابل توجهی که با درمان سرطان به وجود می آید ،  خواه ریزش مو ، تغییر شدید وزن ، زخم های جراحی یا قطع عضو باشد که این ها می تواند باعث شود افراد  به شما نگاه کنند.

نگاه با عوارض روانی همراه است و می تواند خسته کننده باشد ، و در برخی موارد می تواند بیماران را در حین معالجه از بیرون رفتن عموم باز دارد. بسیاری از افراد نمی خواهند مشکلات پزشکی  و روند درمان خود را با دیگران به اشتراک بگذارند ، اما طاس بودن ، از دست دادن ابروهای شما ، اسکارهای قابل مشاهده ، قطع عضو یا تغییر وزن باعث می شود که وضعیت پزشکی شما (تا حدودی) برای دیگران به نمایش در بیاید.

اگر لازم است که با هر نگاه به سرطان و تغییراتی در بدن شما یادآوری شود ، دیدن افراد به محرک نگران کننده های سرطان تبدیل می شود و یک یادآوری دردناک دیگر درباره تغییر میزان بدن و زندگی شما با درمان سرطان است.

بیشتر بخوانید : 

بهترین متخصص شیمی درمانی اصفهان خانه نشینی و درمان سرطانبنابراین باید در خانه بمانید ؟

قطعا نه! انزوای اجتماعی از بسیاری از سطوح مشکل ساز است. ماندن در خانه معمولاً به معنای نشستن روی نیمکت است که فقط بدتر شدن کسالت و افسردگی در طول درمان سرطان است.

سرگرمی منفعل با تلویزیون یا بازی های ویدیویی خسته کننده فقط باعث کاهش مهارت های تفکر شما می شود . صحبت با مردم ، پیمایش در موقعیت های اجتماعی ، در واقع ورزش خوبی برای مغز شما است.  تنها بودن در خانه اغلب روحیه شما را بدتر می کند. آنچه را برای شما مناسب است پیدا کنید. شما نمی توانید افکار مردم را تغییر دهید ، اما می توانید برخی از موارد را در مورد ظاهر خود تغییر دهید.

به خود یادآوری کنید که نگاه در مورد آنهاست ، نه شما. مردم به آنچه می بینند بر اساس تاریخ شخصی خود واکنش نشان می دهند. اسکار شما ممکن است آنها را در مورد مشکل پزشکی خودشان یادآوری کند. . توصیه های کلاسیک برای بازگشت به اضطراب مدرسه را به خاطر دارید؟ دیگر نیازی به احساس خودآگاهی نیستید زیرا بیشتر مردم نسبت به ظاهر شما بیشتر به ظاهر خود توجه می کنند.

به یاد داشته باشید که نحوه نگاه شما در طول درمان سرطان تغییر خواهد کرد. وزن دوباره بالا و پایین می رود ، موها باز هم  رشد می کنند . اگر ظاهر شما تغییر کرد نشان دهنده این است که  شما در حال مبارزه با سرطان هستید. جای زخم های شما نشان داد که چقدر سخت کار کرده اید و یادآور تلاش های شما برای خوب ماندن هستند.
اگر بیرون رفتن در ملاء عام حتی قبل از درمان سرطان یک چالش بزرگ بود ، در مورد مراجعه به یک متخصص بهداشت روان با تیم انکولوژی خود صحبت کنید تا بررسی کنید که آیا شما ممکن است اختلال اضطراب اجتماعی (SAD) داشته باشید.


بهترین متخصص شیمی درمانی اصفهان

پیشنهاد مطالعه
سلسله مقالات مدیریت بیمارستان های خیریه و خصوصی - انتخاب مدیر عامل بیمارستان
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز رادیوتراپی آیت اله یثربی

انتخاب زبان سایت


مشاوره آنلاین

آمار بازدید سایت

  • 40
  • 16
  • 1,262
  • 8,726
  • 2,803
  • مرداد ۲۲, ۱۳۹۹
error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ