Persian lang Arabic lang
| 31115 (031) - ۰۳۱۳۲۲۳۲۱۴۵ - ۰۳۱۳۲۳۵۹۸۳۳ - ۰۳۱۳۲۳۵۹۸۳۴

تومور های مغزی در بزرگسالان

تومور چیست؟

تومور توده ای از بافت است که با تجمع سلول های غیر طبیعی ایجاد می شود. به طور معمول ، سلولهای در بدن شما سن ، از بین می روند و سلولهای جدید جایگزین می شوند. با وجود سرطان و تومورهای دیگر ، چیزی این چرخه را مختل می کند.

سلول های تومور حتی اگر بدن به آنها احتیاج نداشته باشد ، رشد می کنند و برخلاف سلولهای طبیعی قدیمی ، آنها نمی میرند. با ادامه این روند ، هرچه سلول های بیشتری به توده اضافه می شوند ، تومور همچنان رشد می کند.
تومورهای اصلی مغز از سلولهای مختلفی که مغز و سیستم عصبی مرکزی را تشکیل می دهند ظهور می کند و به نوع سلولی که در ابتدا شکل می گیرد نام گذاری شده است. شایع ترین انواع تومورهای مغزی در بزرگسالان ، گلیوم است که در تومورهای آستروسیتیک وجود دارد. این تومورها از آستروسیت ها و انواع دیگر سلول های گلیال تشکیل می شوند ، یعنی سلول هایی هستند که به سالم سازی اعصاب کمک می کنند.

دومین نوع شایع تومورهای مغزی در بزرگسالان ، تومورهای قاعدگی هستند. این شکل در مننژها ، لایه نازکی از بافت که مغز و نخاع را پوشانده است. آنها نمونه ای از تومورهای خوش خیم مغز هستند که در نتیجه فشار می توانند عوارض ایجاد کنند.

تفاوت بین تومورهای مغزی خوش خیم و بدخیم چیست؟

تومورهای خوش خیم مغز غیر سرطانی هستند. تومورهای بدخیم اولیه مغز سرطانهایی هستند که در مغز سرچشمه می گیرند ، معمولاً سریعتر از تومورهای خوش خیم رشد می کنند و به تهاجمی به بافت اطراف حمله می کنند. اگرچه سرطان مغز به ندرت در اندام های دیگر شیوع دارد ، اما می تواند در سایر قسمت های مغز و سیستم عصبی مرکزی نیز گسترش یابد.

تومورهای خوش خیم مغز معمولاً دارای مرزهای مشخصی هستند و معمولاً ریشه ای عمیقی در بافت مغزی ندارند. این امر باعث می شود که عمل جراحی آسان تر شود ، با فرض اینکه در منطقه ای از مغز قرار دارند که می توان با خیال راحت روی آن عمل کرد. اما حتی بعد از برداشتن آنها ، هنوز هم می توانند برگردند ، اگرچه تومورهای خوش خیم نسبت به بیماری های بدخیم در عود مجدد قرار دارند.

اگرچه تومورهای خوش خیم در سایر قسمت های بدن می توانند مشکلاتی ایجاد کنند ، اما به طور کلی آنها به عنوان یک مشکل عمده سلامتی یا تهدید کننده زندگی تلقی نمی شوند. اما حتی یک تومور خوش خیم مغز می تواند یک مشکل جدی برای سلامتی باشد. تومورهای مغزی با ایجاد التهاب و فشار بیشتر بر بافت در زیر و اطراف آن و همچنین در داخل جمجمه می توانند به سلولهای اطراف خود آسیب وارد کنند.


مطالب پیشنهادی :

تشخیص تومور های مهاجم با استفاده از روشی جدید

چگونه می‌توان یک تومور خوش‌خیم را از یک تومور بدخیم تشخیص داد؟

پیشنهاد مطالعه
چه نوع غذا با سرطان روده ارتباط دارد؟
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز رادیوتراپی آیت اله یثربی

مشاوره آنلاین

انتخاب زبان سایت


آمار بازدید سایت

  • 36
  • 30
  • 1,538
  • 5,824
  • 27,540
  • 31,164
  • 16,051
  • اسفند ۶, ۱۳۹۹

ساماندهی وزارت ارشاد

logo-samandehi
error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ