Persian lang Arabic lang

علت پیدایش اپیدمی سرطان اعلام شد


دانشمندان امریکایی علت افزایش سریع سرطان در میان قشر جوان امریکا را کشف کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مدیکال اکسپرس، دانشمندان امریکایی با بررسی‌هایی که انجام دادند متوجه شدند که عامل اصلی افزایش سرطان در میان جوانان امریکایی، گسترش چاقی در میان آنها است.

محققان با بررسی های متداوم از سال ۱۹۹۵ تا سال ۲۰۱۵، متوجه شدند که تومورهای بدخیم که در مردان و زنان زیر ۵۰ سال رخ می‌دهد یکی از علل عوارض اضافه وزن است. در این مورد، سن کمتر با میزان بروز بالاتری همراه بود. در افراد ۴۵ تا ۴۹ ساله، میزان ابتلا به سرطان کبد در افرادی که اضافه وزن دارند هر سال به میزان یک در صد افزایش می‌یابد و برای کسانی که ۳۰ — ۳۴ ساله و ۲۵ — ۲۹ ساله هستند، این رقم به ترتیب بیش از دو برابر و چهار برابر می‌باشد.

علاوه بر این، در بین جوان‌ترین افراد نسل متولد میان سال‌های ۱۹۸۰ الی ۲۰۰۰، میزان بروز انواع دیگر سرطان در ارتباط با چاقی نیز بیشتر از همه سنین بود. تعداد بیماران مبتلا به سرطان کلیه به میزان ۶.۲۳ در صد، سرطان کیسه صفرا ۳.۷۱ در صد، سرطان مثانه ۳.۳۵ در صد و سرطان روده ۲.۴۱ در صد افزایش یافته است.

پیشنهاد مطالعه
درمان تهوع بیماران سرطانی

به طور مثال دلیل یکی از ۱۲ مورد سرطان در امریکا، اضافه وزن می‌باشد، در حالیکه در انگستان یکی از ۲۰ مورد به دلیل اضافه وزن می‌باشد.

برچسب ها
,
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز رادیوتراپی آیت اله یثربی

انتخاب زبان سایت


مشاوره آنلاین

آمار بازدید سایت

  • 10
  • 2
  • 1,292
  • 7,153
  • 2,213
  • تیر ۱۴, ۱۳۹۹
error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ