Persian lang Arabic lang
| 31115 (031) - ۰۳۱۳۲۲۳۲۱۴۵ - ۰۳۱۳۲۳۵۹۸۳۳ - ۰۳۱۳۲۳۵۹۸۳۴

سرطان پستان در زنان و سرطان ریه شایع ترین سرطان ها

گزارش جدید می گوید ، سرطان پستان در ردیف سرطان ریه قرار دارد که بیشترین سرطان تشخیص داده شده در جهان است .

( CNN ) براساس گزارش جدید ، سرطان پستان در زنان از سرطان ریه به عنوان شایع ترین سرطان تشخیص داده شده در جهان پیشی گرفته است. مقاله منتشر شده در CA: یک مجله سرطان برای پزشکان ، تخمین می زند که در سال گذشته حدود ۲.۳ میلیون مورد جدید سرطان پستان در زنان وجود داشته باشد که ۱۱.۷٪ از کل موارد جدید سرطان را تشکیل می دهد. در همین حال ، طبق گزارش جدید ، سرطان ریه ۱۱.۴ درصد از کل موارد تشخیص داده شده را تشکیل می دهد.

هیونا سونگ ، دانشمند اصلی و اپیدمیولوژیست سرطان در انجمن سرطان آمریکا که نویسنده مقاله است ، گفت: تاکنون سرطان ریه بیشترین تشخیص در دو گزارش گذشته بود. براساس گزارش جدید ، ۲.۳ میلیون مورد جدید سرطان پستان و ۲.۲ میلیون مورد جدید سرطان ریه وجود دارد.

 

در سال ۲۰۱۸ ، جدیدترین سال با اطلاعات موجود ، سرطان ریه پیشتاز بود – در آن زمان ۲،۰۸۸،۸۴۹ مورد جدید سرطان پستان و ۲،۰۹۳،۸۷۶ مورد جدید سرطان ریه وجود داشت. سونگ در نامه ای به CNN گفت که میزان آگاهی از سرطان پستان افزایش یافته است ، اما ممکن است غربالگری های ماموگرافی افزایش کامل تشخیص سرطان جانوران را با گذشت زمان توضیح ندهد.

سونگ گفت: “روند رو به افزایش سرطان پستان به احتمال زیاد منعکس کننده افزایش شیوع عوامل خطر سرطان پستان مانند اضافه وزن بدن ، عدم تحرک بدنی ، مصرف الکل ، به تعویق انداختن فرزندآوری ، زایمان کمتر و شیردهی کمتر است.”

محققان انجمن سرطان آمریکا در آتلانتا و آژانس بین المللی تحقیقات در مورد سرطان در فرانسه در این گزارش نوشتند که سرطان ریه هنوز هم به عنوان عامل اصلی مرگ سرطان در بین مردان و زنان با هم تخمین زده شده است ، با تخمین ۱.۸ میلیون مرگ ، ۱۸٪ از کل مرگ و میر ناشی از سرطان.

سرطان ریه علت اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در مردان بود که ۵/۲۱ درصد مرگ های ناشی از سرطان مردان را تشکیل می داد. در حالی که ، سرطان پستان با ۱۵.۵ علت اصلی مرگ سرطان در زنان بود.

بهترین متخصص شیمی درمانی اصفهان | سرطان پستان در زنان در ردیف سرطان ریه قرار دارد !

“بار سرطان … به سرعت در سراسر جهان در حال رشد است”

این گزارش براساس اطلاعات مربوط به میزان سرطان و مرگ و میر از آژانس بین المللی تحقیقات سرطان تهیه شده است. به طور کلی ، داده ها حاکی از آن است که در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۹.۳ میلیون مورد جدید و ۱۰ میلیون مرگ سرطان در سراسر جهان وجود داشته است.

براساس این گزارش ، پنج سرطان معمول عبارتند از: سرطان پستان زنان ، سرطان ریه ، سرطان روده بزرگ ، سرطان پروستات و سرطان معده.

 

پیشنهاد مطالعه
آشنایی با متخصصان درگیر در پرتونگاری - رادیوتراپی ( قسمت دوم )

پنج سرطان کشنده، داده ها نشان داد: سرطان ریه ، روده بزرگ ، کبد ، معده و زنان.

سونگ گفت: “هنوز هیچ کس از میزان تأثیر همه گیری بر روی آمار سرطان اطلاع ندارد.” “اما مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد ما در حال حاضر شاهد تأخیر در تشخیص و درمان هستیم.” با نگاهی به آینده ، گزارش جدید تخمین زده می شود که پیش بینی می شود بار جهانی سرطان در سال ۲۰۴۰ به ۲۸.۴ میلیون مورد برسد – که ۴۷٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

در دو دهه گذشته ، طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، تعداد مبتلایان به سرطان از ۱۰ میلیون نفر در سال ۲۰۰۰ به ۱۹.۳ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

WHO خاطرنشان کرد ، هم اکنون از هر ۵ نفر ۱ نفر در سراسر جهان در طول عمر خود به سرطان مبتلا می شوند.

“بار بروز سرطان و مرگ و میر در سراسر جهان به سرعت در حال رشد است ، و هم پیر شدن و رشد جمعیت را نشان می دهد ، هم تغییراتی در شیوع و توزیع عوامل اصلی خطر ابتلا به سرطان ، که چندین مورد از آنها با توسعه اقتصادی اجتماعی مرتبط است فردی بری ، نویسنده ارشد این گزارش و رئیس بخش نظارت بر سرطان در آژانس بین المللی تحقیقات سرطان ، در یک نشست خبری گفت.

بری گفت: “مداخلات پیشگیرانه و درمانی موثر و حساس به منابع برای تشخیص سرطان مناسب هستند.” “ادغام متناسب با برنامه ریزی های بهداشتی می تواند به کاهش بار جهانی سرطان کمک کند و نابرابری های آشکار سرطان را بین کشورهای در حال انتقال و کشورهای در حال انتقال کاهش دهد.”

 

منبع : ژاکلین هوارد ، CNN

 

مطالب پیشنهادی مرتبط : 

ارتباط با پزشک 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز رادیوتراپی آیت اله یثربی

مشاوره آنلاین

انتخاب زبان سایت


آمار بازدید سایت

  • 32
  • 27
  • 1,534
  • 5,820
  • 27,536
  • 31,160
  • 16,048
  • اسفند ۶, ۱۳۹۹

ساماندهی وزارت ارشاد

logo-samandehi
error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ