Persian lang Arabic lang
| 31115 (031) - ۰۳۱۳۲۲۳۲۱۴۵ - ۰۳۱۳۲۳۵۹۸۳۳ - ۰۳۱۳۲۳۵۹۸۳۴

تشخیص سرطان پروستات از طریق ادرار

تکنیک جدید می تواند سرطان پروستات را از طریق ادرار به سرعت تشخیص دهد .

سرطان پروستات یکی از شایع ترین سرطان ها در مردان است. بیماران مبتلا به سرطان پروستات مشخصاً مبتنی بر PSA -یک عامل سرطانی در خون -تعیین می شوند. با این حال ، از آنجا که دقت تشخیصی تا ۳۰٪ پایین است ، تعداد قابل توجهی از بیماران تحت بیوپسی تهاجمی اضافی قرار می گیرند و بنابراین از عوارض جانبی ناشی از آن مانند خونریزی و درد رنج می برند.

انستیتوی علم و فناوری کره (KIST) اعلام کرد که تیم تحقیقاتی مشترک به سرپرستی دکتر کوان هی لی از مرکز تحقیقات مواد بیومتری و پروفسور این گاب جئونگ از مرکز پزشکی آسان روشی را برای تشخیص سرطان پروستات از طریق ادرار فقط در مدت بیست دقیقه ایجاد کردند. با دقت تقریباً ۱۰۰٪. تیم تحقیقاتی این روش را با معرفی یک روش تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی هوشمند به یک حسگر زیستی بسیار حساس مبتنی بر سیگنال الکتریکی توسعه دادند.

به عنوان یک روش غیرتهاجمی ، یک آزمایش تشخیصی با استفاده از ادرار برای بیماران مناسب است و نیازی به بیوپسی تهاجمی نیست ، بنابراین سرطان را بدون عوارض جانبی تشخیص می دهد. با این حال ، از آنجا که غلظت کنشگر های سرطان در ادرار کم است ، از یک حسگر بیولوژیکی مبتنی بر ادرار برای طبقه بندی گروه های خطر بیش از تشخیص دقیق تاکنون استفاده شده است.

رادیوتراپی اصفهان | تشخیص سرطان پروستات از طریق ادرار

تیم دکتر لی در KIST در تلاش بوده اند تا تکنیکی را برای تشخیص بیماری از ادرار با استفاده از حسگر زیستی فوق العاده حساس به سیگنال الکتریکی تولید کنند. روشی با استفاده از یک فاکتور سرطانی مرتبط با تشخیص سرطان در افزایش دقت تشخیص به بیش از ۹۰٪ محدود بود. با این حال ، برای غلبه بر این محدودیت ، تیم به طور همزمان از انواع مختلفی از عوامل سرطان استفاده کرد به جای اینکه فقط از یکی برای افزایش ابتکاری دقت تشخیص استفاده کند.

این تیم یک سیستم حسگر نیمه رسانای فوق العاده حساس ایجاد کرده است که قادر به اندازه گیری همزمان مقادیر کمیاب از چهار فاکتور سرطان انتخاب شده در ادرار برای تشخیص سرطان پروستات است. آنها هوش مصنوعی را با استفاده از ارتباط بین چهار عامل سرطان ، که از سنسور توسعه یافته به دست آمده ، آموزش دادند. سپس از الگوریتم آموزش دیده AI برای شناسایی افراد مبتلا به سرطان پروستات با تجزیه و تحلیل الگوهای پیچیده سیگنال های شناسایی شده استفاده شد. تشخیص سرطان پروستات با استفاده از تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی ۷۶ نمونه ادرار را با دقت تقریباً ۱۰۰ درصد با موفقیت تشخیص داد.

 

پیشنهاد مطالعه
بخش اسناد پزشکی بیمارستان پشتوانه مدیریت بیمارستان - قسمت هشتم

نکات دارویی ضد ویروس کرونا برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز رادیوتراپی آیت اله یثربی

مشاوره آنلاین

انتخاب زبان سایت


آمار بازدید سایت

  • 34
  • 28
  • 1,536
  • 5,822
  • 27,538
  • 31,162
  • 16,049
  • اسفند ۶, ۱۳۹۹

ساماندهی وزارت ارشاد

logo-samandehi
error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ